آموزش بازی پدرخوانده The Godfather [توضیح نقش ها و سناریو]

4.6 29 رای ها
امتیاز

بازی مافیا سناریو پدرخوانده موجود شد!

بازی مافیا پدرخوانده به همراه تمامی نقش ها با کیفیت فوق العاده را از دانش لند خریداری کنید!

یکی از شناخته شده ترین بازی ها در سبک بلوف زنی، پنهان کاری و فریب کاری بازی مافیا است. مافیا یک بازی گروهی است که تعداد زیادی از جوانان علاقه زیادی به آن دارند. در بازی مافیا شما در دو ساید بازی می کنید، ساید اول شهروند و ساید دوم مافیا است. شهروندان وظیفه پیدا کردن و بیرون انداختن مافیا ها از شهر را دارند. در مقابل مافیاها باید با پنهان کاری بازیکنان دیگر را گول بزنند و در صدد کشتن شهروندان باشند. اگر در این بازی قبل از انجام هر یک از وظایف نقش خود فکر نکنید، احتمال برد گروه شما کمتر می شود. یکی از سناریوهای معروف بازی سناریو پدرخوانده The Godfather است؛ در ادامه با آموزش بازی پدرخوانده با ما همراه باشید.

امروزه بازی مافیا در مدل های مختلفی تولید شده است. نسخه رومیزی این بازی هم به تازگی وارد بازار بازی ها شده است. در ادامه این مقاله قصد داریم بازی های گروهی گادفادر را که به تازگی در حال پخش است، به شما معرفی کنیم. شما می توانید انواع نسخه های مافیا و همچنین افزودنی این بازی را از فروشگاه اینترنتی دانش لند ما خریداری کنید. بازی گادفادر تنها در سناریو و نقش ها با بازی مافیا نسخه اصلی متفاوت است.

نقش های بازی پدر خوانده (The godfather)

سناریو پدرخوانده از 11 بازیکن که شامل 7 شهروند، 3 مافیا و 1 فرد مستقل است، تشکیل می شود. بازی پدرخوانده مثل مافیا توسط یک نفر داوری و هدایت می شود که با نام هایی چون گرداننده، راوی، لرد و گاد شناخته می شود. این شخص به عنوان داور وظیفه دارد تا بازی را هدایت کند و قوانین بازی را به بازیکنان گوشزد کرده و همه چیز را مدیریت کند. همان طور که می دانید مافیا یک نقش مخفی است که بر اساس استدلال و استنتاج پیش می رود. اما در بازی پدرخوانده (The Godfather)، مافیا را حرفه ای تر و با کارت های جذاب و متفاوت تری بازی می کنیم. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی نقش های بازی پدرخوانده بپردازیم.

قوانین بازی گادفادر

 1. عضو تیم مافیا: پدرخوانده (The GodFather)

پدرخوانده عضو مهم و اصلی مافیاست و شهروندان با شلیک او از بازی خارج می شوند. همچنین او یک جلیقه به تن دارد که اگر تیر بخورد با تیر اول بیرون نمی رود. علاوه بر این یک امکانی به نام حس ششم دارد که اَکت (بازی) آن نشان دادن سر با انگشت های اشاره است. حس ششم یعنی یکی از بازیکنان را به راوی نشان می دهد و نقش دقیقش را حدس می زند، اگر درست حدس بزند صبح روز بعد بازیکن مورد نظر از بازی خارج می شود. به عبارت دیگر حتی اگر جلیقه یا هر چیز دیگری داشته باشد، به نوعی سلاخی می شود.

آموزش بازی گادفادر (The godfather)

 1. عضو تیم مافیا: ماتادور (Matador)

نقش ماتادور در پدرخوانده از جذابیت های خاص این بازی است؛ ماتادور این امکان را دارد که هرشب یکی از بازیکنان را نشان کند، توانایی اش را می گیرد و اَکت آن گذاشتن دست ها روی هم به شکل ضربدر است. این شخص نمی تواند تکراری به صورت پشت سر هم انتخاب شود، ولی با وقفه یک شبه می تواند دوباره شخص را تکراری انتخاب کند.

 1. عضو تیم مافیا: ساول گودمن (Saul Goodman)

زمانی که یکی از هم تیمی های گودمن از بازی خارج شد، این امکان را دارد که یکی از شهروندان را به شرطی که شهروند ساده باشد و درست تشخیص دهد، خریداری کند به راوی نشان می دهد. اگر شهروند ساده باشد او را بیدار می کند و تبدیل به مافیای ساده می شود و از آن شب جزو تیم مافیا می شود. این قابلیت را تنها یک بار می تواند خرج کند.

 1. اعضای تیم شهروندان: دکتر واتسون (Dr. Watson)

این دکتر همانند دکتر بازی اصلی عمل می کند، یعنی هر شب یک نفر را نجات می دهد و خودش را تنها یک بار می تواند نجات دهد و بقیه را هر چند بار که بخواهد بدون محدودیت نجات می دهد.

 1. اعضای تیم شهروندان: لئون | حرفه ای (Leon)

حرفه ای در طول بازی دو بار می تواند از اسلحه خود استفاده کند، به شرطی که روی شهروندان اسلحه نکشد و اگر درست حدس بزند، مافیا از بازی بیرون می رود. حرفه ای هم مثل پدر خوانده یک جلیقه دارد و اگر مورد شات شب مافیا قرار بگیرد یک شب نجات پیدا می کند.

 1. اعضای تیم شهروندان: همشهری کین (Citizen Kane)

او در طول بازی یک کِپن دارد که از آن استفاده کند. به این صورت که یک نفر را انتخاب کند و به راوی نشان می دهد. شخص انتخابی اگر شهروند باشد اتفاقی نمی افتد، اما اگر مافیا باشد صبح روز بعد راوی به بازیکنان می گوید »به درخواست همشهری کین x مافیای بازی است» این به معنی آن است که مافیا از بازی خارج نمی شود و تنها ساید و نقشش برای همه فاش می شود. همشهری کین اگر استعلام درست بگیرد، شب بعد با تیر راوی از بازی خارج می شود، در واقع خود را فدای تیم اش می کند، تا اطلاعاتی را به آن ها بدهد.

معرفی اعضای =بازی پدرخوانده

نکته: اگر همشهری کین به شهروندی نشان بزند و آن شهروند به هر طریقی شات شب شود و صبح از بازی خارج شود همشهری کین یک کپن دیگر خواهد داشت.

 1. اعضای تیم شهروندان: کنستانتین (Constantine)

این شخص در طول بازی می تواند یک بار احضار روح کند و افرادی که به اصطلاح نیم مرده «افرادی که به وسیله رای گیری از بازی خارج می شوند در بازی باقی می مانند و کمی از جمع فاصله می گیرند. آن ها در شب باید چشم هایشان را ببندند، زیرا امکان دارد توسط کنستنتاین به شرطی که نقششان افشا نشده باشد به بازی برگردانده شوند.» هستند را به بازی بازگرداند. این قابلیت باعث می شود که حتی مافیا را هم به اشتباه به بازی برگرداند.

 1. اعضای تیم شهروندان: شهروند ساده (Simple Citizens)

شهروندان بازی برخلاف اسمشان در نجات شهر بسیار تاثیرگذار هستند و باید تلاش خود را برای دفاع از شهر انجام دهند. شهروند ساده باید در استفاده از کلمات بسیار دقت کند و از جمله کلیشه ای مثل «من شهروند ساده ای هستم و شاید به درد شهر نخورم» به هیچ عنوان استفاده نکند. به دلیل این که ممکن است توسط گادفادر کشته شوند و از تعداد نفرات تیم شهروندان کم شود؛ که این موضوع به ضرر شهروندان است.

 1. نقش مستقل: نوستراداموس (Nostradamus)

نقش مستقل ساید خود را دارد و نه برای مافیا بازی می کند، نه شهروند. این شخص، در شب معارفه توسط لرد بیدار می شود و سه نفر را به لرد نشان می دهد. لرد هم تعداد مافیا هایی که بین این سه نفر هست را می گوید، نوستراداموس بعد از این که فهمید سه نفر مورد نظرش در چه سایدی هستند، خودش تشخیص می دهد که در ساید مافیا بازی کند یا در ساید شهر. اما اگر از بین سه نفر، راوی اعلام کند که دو نفر مافیا از بین سه نفر وجود دارد، نوستراداموس چاره ای ندارد و باید در ساید مافیا بازی کند، زیرا تعداد 2 مافیا را شناسایی کرده است.

هر چه درباره نوستراداموس باید بدانید:

 • این شخص هیچ وقت با شات شب از بازی بیرون نمی رود.
 • استعلامش همیشه منفی است.
 • تنها با حس ششم پدرخوانده از بازی سلاخی می شود.

آموزش بازی گادفادر (The godfather) سعید ابوطالب

بعد از این که کارت ها توسط راوی بر زده شد، بازیکنان ماسک زده و کارت ها پخش می شود. بعد از اینکه هر بازیکن نقش خود را فهمید، بازی شروع می شود. دست اول فقط معارفه و تارگت زدن است و احتیاجی به چالش «اجازه گرفتن برای صحبت های خارج از نوبت) نیست. بعد از آن به فاز شب می رویم و ابتدا نوستراداموس ساید خود را انتخاب می کند و بعد مافیا ها همدیگر را شناسایی می کنند و سپس روز می شود.

آموزش بازی پدرخوانده

قوانین بازی گادفادر

 • در سناریو پدرخوانده رای خروج به دو نفر دادن آزاد است و بازیکنان می توانند به افرادی که در رای گیری هستند همزمان رای دهند. از طرفی افرادی که در رای گیری هستند هم می توانند به یکدیگر رای دهند.
 • اگر تعداد افرادی که به دفاعیه می آیند از یک نفر بیشتر باشند رای گیری برخلاف بازی مافیا با چشم باز انجام می شود.
 • وقتی که کنستنتاین احضار روح کرد و یکی از نیم مرده ها به بازی برگشت، نیم مرده های دیگر کامل از بازی خاررج می شوند، زیرا کنستنتاین تنها یک بار می تواند از این فرصت استفاده کند.

کارت های حرکت آخر در بازی گادفادر

افرادی که به وسیله رای گیری در روز از بازی خارج می شوند قبل از اینکه بازی را ترک کنند می توانند از بین کارت هایی که لرد در دست دارد یکی را انتخاب کنند، تا لرد آن را اجرا کند. این کارت ها عبارت اند از:

 • کارت دستبند در بازی گادفادر

این کارت جلوی هر کسی قرار بگیرد در شب پیش رو، توانایی و ابیلیتی خود را از دست خواهد داد.

 • کارت تغییر چهره یا Face-off

با انتخاب این کارت وارد فاز شب می شویم و چشم ها بسته می شود. فردی که کارت تغییر چهره را در دست دارد این کارت را جلوی هر کسی قرار دهد، تمامیت نقشش را هر چه که باشد مانند یک کت، تن بازیکن منتخب می کند و تمامیت نقش بازیکن را با خود از بازی خارج می کند. به عبارتی هر آن چه که هست و در هر سایدی که باشد. شخص بعد از انتخاب به صورت کامل از بازی خارج می شود و دیگر برگشتی نخواهد داشت. در اینجا لرد بازیکن را بیدار می کند و کارت نقش جدیدش را به او نشان می دهد.

 • کارت سکوت بره ها در بازی گادفادر

این کارت با توجه به تعداد افراد موجود در بازی برای افراد تعیین می شود. مثلا اگر 8 نفر در بازی باشند، شخص دو نفر را انتخاب می کند و در طول روز بعد سکوت کامل می دهد و فقط حق رای دادن دارند و هیچ گونه حرف و حرکتی نباید داشته باشند.

نکته: اگر شخص انتخاب کننده مافیا باشد با ذکاوت می تواند سکوت بره ها را حتی به یکی از افراد تیم خود بدهد تا بازیکنان فکر کنند که شهروند است.

 • کارت افشای هویت در بازی گادفادر

با آمدن این کارت راوی نقش شخص را افشا می کند و او باید کلا از بازی بیرون برود.

 • کارت ذهن زیبا در بازی گادفادر

با آمدن این کارت اگر بازیکن بتواند نوستراداموس بازی را تشخیص دهد، او را از بازی بیرون می کند و خودش جای نوستراداموس را می گیرد.

خرید بازی فکری سبک مافیا از فروشگاه دانش لند

شما عزیزان هرکجای ایران که باشید می توانید، خرید بازی فکری های در سبک مافیا را از فروشگاه دانش لند انجام دهید؛ ارسال بازی های فکری در شهر تهران در کم تر از یک روزی کاری با پیک موتوری و در شهرستان ها با پست پیشتاز انجام می شود. دانش لند تضمین می کند تمامی بازی های فکری کودکان و بزرگسالان در مناسب ترین بسته بندی و بدون نقص به دست شما می رسند.

4.6 29 رای ها
امتیاز

آخرین مطالب مجله آموزشی

هیچ داده ای یافت نشد
4.6 29 رای ها
امتیاز
اشتراک در
اطلاع از
guest
امتیاز
61 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ادرین
ادرین
1 ماه قبل
امتیاز :
     

خیلی عالی بود

میناکیمیایی
میناکیمیایی
1 ماه قبل
امتیاز :
     

بازی پدرخوانده فوق العاده بازی خوبیه،فقط دو تا سوال دارم اگر کسی جواب بده ممنون میشم ۱_اینکه اگر پدرخوانده با رای بره بیرون و فیس آف بکشه نقشی که به شهروند میده همون مدرخوانده ست یا مافیای ساده،۲_اینکه اگر نوستراداموس بیرون باشه و راوی فراموش کنه اعلام کنه و یک نفر کارت ذهن زیبا رو بکشه تکلیف چیه؟ میتونه بگه مثلا نوستراداموس فلانی بوده و الان بیرونه و دوباره تو بازی برگرده؟؟؟کسی اگر جوابم رو میدونه لطفا توی اینستاگرام در پیج @art_minakimiaei جوابم رو بده ممنونم

یاسمن
یاسمن
1 ماه قبل
پاسخ به  میناکیمیایی

پدر خوانده وقتی از بازی بیرون بره و فیس آف بکشه بازیکن داخل رو پدرخوانده میکنه
مافیای ساده فقط در صورتی یه نفر میشه که شهروند ساده باشه و خریداری بشه

دوم اینکه نوستراداموس اگه از بازی بیرون باشه و ذهن زیبا برای کسی بیاد حتی اگه بگه فلانی نوستراداموس بوده که بیرونه بازم نمیاد تو بازی چون وقتی نوستراداموس بیرونه چطور جای اون بشینه

Mmmmmm
Mmmmmm
1 ماه قبل
پاسخ به  میناکیمیایی

سوال اول بله نقش پدر خوانده به اون شهروند داده میشه
سوال دوم خیر نمی‌توان نقش نوسترآداموس خارج بازی رو گفت

علیرضا
علیرضا
1 ماه قبل
پاسخ به  میناکیمیایی

باید کارت ذهن زیبا رو خذف کنی وقتی رف بیرون

علی
علی
1 ماه قبل
امتیاز :
     

کار تغییر چهره مزخرف است. بازی مافیا را از حالت یک بازی فکری به یک بازی شانسی تبدیل می کند. اگر شهروند نقش خود را به مافیا بدهد، مافیای شهروندشده عملا بازی را به هم می ریزد و بازی به سمت مسخره ای پیش می رود.

شهروند ساده
شهروند ساده
1 ماه قبل
پاسخ به  علی

تنها باگش فکر کنم همین باشه که شهروند کارت فیس آف بکشه وگرنه وقتی مافیا برمیداره بازی هیجانی میشه

عارفه
عارفه
1 ماه قبل
پاسخ به  علی

خب همون شب که مافیایی که شهروند شده رو باید بقیه مافیاها وقتی میبینن یارشون باهاشون چشماشوباز نمیکنه رو باید اول همونو بزنن بشه کشته شب

amir
amir
16 روز قبل
پاسخ به  علی

ببین در او صورت مافیا های دیگه میزنش پس باگی حساب نمیشه

پانی
پانی
1 ماه قبل
امتیاز :
     

سلام لطفا بگید چند شهروند ساده باید توی شهر باشه؟

یاسمن
یاسمن
1 ماه قبل
پاسخ به  پانی

یه نفر شهروند ساده هستند

ayd
ayd
1 ماه قبل
پاسخ به  پانی

در تعداد اصلی بازی که ۱۱ تفره هست سه تا شهروند ساده تو بازین

Mmmmmm
Mmmmmm
1 ماه قبل
پاسخ به  پانی

3 نفر

Zahra
Zahra
1 ماه قبل
پاسخ به  پانی

2

امیرحسین
امیرحسین
22 روز قبل
پاسخ به  پانی

بازی ۱۱ نفره هست و ۳ نفر شهروند ساده هستند

شهروند ساده
شهروند ساده
1 ماه قبل
امتیاز :
     

ممنون عالی

یاسر
یاسر
1 ماه قبل
امتیاز :
     

خوب عالی ولی چندتا چیز رو توضیح ندادید اول که آیا دکتر می‌تواند از اعضای مافیا رو نجات بدهد یا خیر و توضیح داده شود دوم اینکه همشهری کین وقتی با مافیاهای می‌نشیند نقش کامل اونها گفته می‌شود یعنی افشای هویت می‌شود یا خیر سوم اینکه وقتی گودمن بیرون رفته آیا اعضای دیگر مافیا می‌توانند بجای نقش گودمن ابیلیتی کسی رو در شب بگیرند یا خیر و آخر در مورد پدر خوانده آیا با تیر اول سپری بیوفته در شب بعدی اگر حرفه ای اورا بزند بیرون می‌رود یا خیر کلا تا آخر بازی سپر دارد لطفا اینهارو توضیح بدهید ممنون از سایت خوبتون

نیما مهربانی
نیما مهربانی
1 ماه قبل
پاسخ به  یاسر

جواب دو تاش رو میدونم ، ماتادور ابیلیتی رو میگیره که اگه بیرون باشه انجام نمیشه
دکتر میتواند مافیا را نجات دهد

سعید
سعید
1 ماه قبل
پاسخ به  یاسر

۱_بله دکتر هرکس رو سیو بده در بازی میمونه فرق نمیکنه چه شهر وچه مافیا
۲_خیر فقط ساید بازی اعلام میشه
۳_منظورتون ماتادور هست .خیر اگه هر نقشی از مافیا بیرون باشه دگه امکان استفاده از آن نیست
۴_بله اگه پردخوانده یک شات بخوره سپرش میفته وبا شات دوم از بازی میره بیرون
البته اگه دفعه دوم دکتر واتسون به اشتباه پدرخوانده را سیو نکند
درکل تنها نقشی در فاز شب اصلا شات نمیشه نوستراداموس هست

آمنه
آمنه
1 ماه قبل
پاسخ به  سعید

با احترام اگر همشهری کین با کسی بشینه فقط ساید مشخص نمیشه بلکه کاملا نقش افشا میشه.
موفق باشید

سعید
سعید
1 ماه قبل
پاسخ به  یاسر

۱_بله دکتر هرسایدی سیودهد آکی هست
۲_خیر زمانی که همشهري کین اکت درستی انجام دهد فرداش گاد بازی فقط ساید مافیا رواعلام می‌کند
۳_منظورتون ماتادور هست که ابیلیتی میگیره ودرکل هرنقشی از مافیا بیرون باشد امکان استفاده از اکت آن نقش نمی‌باشد
الا شات که این اکت گروهی هست
۴_بله بیرون میره چون شیلد پدرخوانده ویا لئون فقط در برابر یک تیر هست
ولی شیلد یا زره نوسترآداموس همیشه هست وبا شات بیرون نمیره

الهه
الهه
4 روز قبل
پاسخ به  سعید

حالا اگه کسی که داره با رای میره بیرون نوستراداموس باشه و با فیس آف نقششو بده به یه مافیا-مافیا در شب میبینن یارشون چشم باز نمیکنه میخوان با تیر بزنن آیا اون تیر میخوره؟یا نوستراداموسه و سپر کامل داره؟
دوم اینکه آیا اگه لئون شهر بزنه و بره بیرون و کنستانتین به بازی برگردونه صبح آیا هنوز سپر داره؟

آمنه
آمنه
1 ماه قبل
پاسخ به  یاسر

با احترام شما ابتدایی ترین سوالها رو پرسیدین.ساده ترین قوانین رو!!!دکتر فقط نجات میده.نمیدونه کی شهره کی مافیا.بله افشای هویت میشه و مافیا کاملا شو میشه.گودمن ابیلیتی نمیگیره ماتادور میگیره و اگر ماتادور بیرون باشه کسی نمیتونه ابیلیتی بگیره.بله پدرخوانده با تیر دوم لئون از بازی خارج میشه.
موفق باشید.

مهدی
مهدی
1 ماه قبل
امتیاز :
     

سلام . ممنون از مقاله خوبتون .من یه سوال داشتم اگر براتون امکان داره پاسخ بدید .
اگر لئون شهروند ساده رو شات کنه که قبل از اون مافیا شات کرده بودن و پزشک هم سیوش نکرده در اینصورت همراه با اون شهروند لئون هم میره بیرون یا خیر؟

آخرین ویرایش 1 ماه قبل توسط مهدی
سعید
سعید
1 ماه قبل
پاسخ به  مهدی

بله لئون در هر شرایطی شهروند بزنه می‌ره بیرون

سعید
سعید
1 ماه قبل
پاسخ به  مهدی

بله لئون تحت هرشرایطی شهر رو بزنه از بازی میره بیرون

دانا
دانا
1 ماه قبل
امتیاز :
     

اگه حرفه‌ای بزنه به نوستراداموس تکلیف چیه؟
اگر نوستراداموس تو ساید مافیا باشه و یا ساید شهر؟

سعید
سعید
1 ماه قبل
پاسخ به  دانا

فقط یک تیرش از دست می‌ره وفرق نمیکنه که نوستراداموس در چه سایدی بازی کنه

سعید
سعید
1 ماه قبل
پاسخ به  دانا

فقط یکی از تیرهاش از دست میره واتفاق خواصی نمیفته

نیما مهربانی
نیما مهربانی
1 ماه قبل
امتیاز :
     

با سلام
سوال ؛ اگر در بازی ۲ شهروند و دو مافیا باقی بمونه و نسراداموس هم در بازی باشه ، بازی تمومه یا ادامه داره (یعنی ۵ نفر در بازی باشه) ؟

با توجه به قوانین بازی اگر تعداد شهروندان با مافیا یکی باشد ، بازی تمام و مافیا برنده هست ، نسراداموس در ساید شهروندان باشد

آخرین ویرایش 1 ماه قبل توسط نیما مهربانی
سعید
سعید
1 ماه قبل

برای بررسی اینکه بازی تموم شده یا نشده، مافیا برده یا باخته، همیشه نوستراداموس جز شهروندها حساب میشه،‌فارغ از اینکه سایدش چی باشه.
مثلا فرض کنید نوستراداموس ساید مافیا رو انتخاب کرده و بازی به این شکل هست: ۳ شهروند، ۳ مافیا و یک نوستراداموس.
چون نوستراداموس جز شهروندها حساب میشه، بنابراین بازی ۴ به ۳ هست و هنوز بازی ادامه داره.

سعید
سعید
1 ماه قبل

کلا نوسترآداموس درهر سایدی بازی کند موقع شمارش برای اتمام بازی جزو شهر حساب می‌شود مثلا ۲شهر و۲مافیا ونوسترآداموس دربازی باشد بازی ادامه دارد
باید تعداد مافیا مساوی با شهر به علاوه نوسترآداموس باشد

ami
ami
26 روز قبل

یه سوال، همشهری کین اگ با نوستراداموس بشینه چی میشه؟

Mahya
Mahya
1 ماه قبل
امتیاز :
     

سلام
اگر نوستراداموس ساید مافیا باشه و تو بازی مونده باشه ولی سه تا مافیای اصلی تو بازی نباشن شهر می‌بره؟ با وجود نوستراداموس که با مافیا بازی میکنه؟؟

سعید
سعید
1 ماه قبل
پاسخ به  Mahya

بله شهر برنده هست

آخرین ویرایش 1 ماه قبل توسط سعید
شقایق
شقایق
1 ماه قبل
امتیاز :
     

سلام و وقت بخیر من یه چنتا سوال داشتم اگه هم شرکین با نسراداموس بشینه چه اتفاقی میفته این یک
دومن اینکه اگه نسراداموس تو ساید مافیا باشه و اون تنها مافیای باقی مانده بین شهر ها باشه آیا بازی ادامه دارد یا خیر سوم لئون اگه نسراداموس رو بزنه چه اتفاقی میفته آیا لئون میره بیرون!

محمد
محمد
1 ماه قبل
امتیاز :
     

با سلام
آیا همشهری کین که استعلام مافیا گرفته و از بازی رفته بیرون میتواند توسط کنستانتین برگردانده شود به بازی؟

ایلیا
ایلیا
1 ماه قبل
امتیاز :
     

این بازی فقظ به صورت 12 نفره صورت میگیرد؟

محمد
محمد
1 ماه قبل
امتیاز :
     

سلام
یه سوال داشتم
اینکه اگر یک نفر مثلاً کنستانتین بازی در یک شب تیر بخوره و در همون شب هم یک نفر رو احضار کرده باشه آیا اون نفر برمیگرده و کنستانتین میره بیرون یا اینکه یا رفتنش دیگه فرد احضار شده برنمیگرده؟؟

نیما
نیما
1 ماه قبل
پاسخ به  محمد

کنستانتین می‌میرد و کسی که به بازی برگردونده
زنده می‌شود.
مگر این که کنستانتین دستبند بخورد
یا با رای بره بیرون ایفا نقش بکشد

شهرام
شهرام
1 ماه قبل
امتیاز :
     

سلام
اگه حرفه ای روز اول با رای بیرون بره
و شب دوم توسط کنستانتین برگرده به بازی

قابلیت خودش برمیگرده و زره هم داره یا خیر؟

نیما
نیما
1 ماه قبل
امتیاز :
     

سلام دوستان وقتی از ۶ بازیکن یک نفر به دادگاه بره ۵ نفر دیگه چنتا رایشون شمرده میشه تا بره بیرون کسی با وجود ۲ مافیا

صالح
صالح
1 ماه قبل
پاسخ به  نیما

پیش
اگر همشهری کین درست استعلام یک مافیا را بگیرد و همان شب شات مافیا بشود و از بازی بیرون رفت فردا شب که قراره خودش از بازی با تیر گاد برود بیرون کنسانتین او را احزار کند باید چیکار کرد ؟

فاطمه
فاطمه
1 ماه قبل
امتیاز :
     

سلام یه سوال داشتم پدرخوانده خریداری رو هم میتونه انجام بده؟

مهسا
مهسا
23 روز قبل
پاسخ به  فاطمه

نه فقط ساول گود من

صالح
صالح
1 ماه قبل
امتیاز :
     

اگر همشهری کین درست استعلام یک مافیا را بگیرد و همان شب شات مافیا بشود و از بازی بیرون رفت فردا شب که قراره خودش از بازی با تیر گاد برود بیرون کنسانتین او را احزار کند باید چیکار کرد ؟
اگر حرفه ای با شات مافیا با شات به شهروند بیرون رود و کنسانتین آن را به بازی بر گرداند شیلد آن افتاده یا هنوز شیلد دارد؟

shahin
shahin
17 روز قبل
پاسخ به  صالح

همشهری کین اگه با مافیا بنشیند چون یک مافیا را شو کرده در شب بعد توسط گرداننده از بازی بیرون میرود حتی اگه کنستانتین همشهری کین را به بازی برگردانده باشد،ولی اگه همشهری کین با شهروند نشسته باشد و در شب بعد توسط کنستانتین به بازی برگردانده شود در بازی میماند و میتواند یکبار دیگر از ابلیتی و قابلیت نقش خود استفاده کند .

بابک
بابک
1 ماه قبل
امتیاز :
     

با سلام . سوال داشتم . اگه نوستراداموس با مافیا بازی کنه اون هم شبها با مافیا بیدار میشه و در واقع مافیاها اونو می شناسند یا خیر؟

مهسا
مهسا
23 روز قبل
پاسخ به  بابک

نه اصلا با مافیا بیدار نمیشه و مافیا اونو نمیشناسه

ستاره
ستاره
21 روز قبل
امتیاز :
     

اگر حرفه ای به نوستراداموس شلیک کند چه اتفاقی براش میفته

حامد
حامد
21 روز قبل
امتیاز :
     

سلام . یه سوال ؟ اگه تعداد شهروند 4 نفر و تعداد مافیا سه نفر باشه … یه دونه مافیا رو با رای بیرون بدن و کارت تغییر چهره برداره و در واقع تغییر چهره رو جلوی یه شهر بذاره که اینجوری تعداد مافیا و شهر مساوی میشه … بازم بازی توی شب میره و ادامه پیدا می کنه ؟ یا چون تعداد مافیا و شهر سه تا شده مافیا همون موقع بازی رو می بره ؟

سینا
سینا
20 روز قبل
امتیاز :
     

اقا فکر کنید روز اول یکی میدن بیرون مافیا هستش شب مافیا شات میکنه یکی میره بیرون لئون اشتباه میزنه صبح با شات شب میره بیرون فردا ی شهروند دیگ میدن بیرون میشه 3تا شهروند بیرون یه مافیا شب مافیا خریداری میکنه میشه 3تا کنستانتین اشتباه مافیا میاره میشه مافیا 4 تا این امکان پذیر هستش یعنی صبح بازی تموم دیگ 4 ب 4

ارین
ارین
17 روز قبل
امتیاز :
     

عالیه عالی

فاطمه
فاطمه
11 روز قبل
امتیاز :
     

عالیه

علیرضا
علیرضا
8 روز قبل
امتیاز :
     

اگر دربازی مافیا تمامی مافیا بیرون باشه ولی نوستراداموس در ساید مافیا باشه وتنها تو بازی باشه بازی تمام یا باید شهروندا اوتم پیدا کنن

مهدی
مهدی
8 روز قبل
امتیاز :
     

سلام و خداقوت – ما جمعمون ۱۰ نفر هستیم – که بجز گرداننده میشیم ۹ نفر – چطور بازی کنیم – برای قوانینش پرسیدم

مهدی
مهدی
7 روز قبل
امتیاز :
     

اگر لئون شهروندی رو بزنه که سپر نداره و دکتر هم همون شهروند رو نجات بده چه اتفاقی میفته؟
و اینکه اگه لئون متوجه بشه که یه نفر مافیاست تو یه شب میتونه دو بار اونو بزنه؟
و اگه مافیا کارت دستبند رو بزاره جلوی یارش ، یارش هم شب توانایی شو از دست میده؟

مهدی
مهدی
7 روز قبل
امتیاز :
     

در مورد سوال دوم از مافیا پدرخوانده منظورمه

علی
علی
22 ساعت قبل
امتیاز :
     

سلام اگر ماتادور ابیلیتی حرفه ای رو بگیره . زره حرفه ای هم به همراه تیر از کار میوفته یا فقط نمیتونه تیر بزنه ؟منظور زره حرفه ای میوفته بعد پدرخوانده به حرفه ای شلیک کنه حرفه ای میره بیرون؟

بانک کتاب اینترنتی دانش لند